Odmładzanie skóry, wygładzanie zmarszczek, usuwanie różnego typu blizn – to efekty jakie przynoszą zabiegi laserem frakcyjnym CO2, z których możecie Państwo skorzystać w gabinecie Mg Laser.

Co to jest zabieg laserem frakcyjnym?

Zabieg laserem frakcyjnym CO2 to innowacyjna metoda poprawiająca zdrowie i wygląd skóry. Pozytywne działanie tego typu lasera często porównywane jest z efektami drobnych zabiegów chirurgicznych, przy czym nie wymaga ono długotrwałej rekonwalescencji. Możliwości jakie daje technika lasera frakcyjnego sprawiają, że jest on stosowany nie tylko do usuwania zmarszczek, ale także w redukcji różnego typu blizn.

W szczególności zaleca się ten zabieg w:

redukcji blizn po: trądziku, oparzeniach (także oparzeniach słonecznych), operacjach, urazach,
redukcji rozstępów,
usuwaniu zmarszczek,
odmładzaniu skóry i pobudzaniu jej naturalnych procesów odnowy,
poprawie napięcia skóry i jej tekstury,
zamykaniu porów,
usuwaniu przebarwień,
resurfacingu, czyli jako metodę usuwania wierzchniej warstwy skóry w celu redukcji blizn potrądzikowych, usuwania przebarwień, walki z bruzdami, zmarszczkami czy zwiotczałą skórą.

Niekiedy zdarza się, że zmiany skórne bywają rozległe. W takich sytuacjach zalecane jest powtórzenie zabiegu od dwóch do czterech razy w odstępach co pięć tygodni. W czasie takiej kilkunastotygodniowej kuracji następuje pełna wymiana skóry, co znacznie zwiększa efektywność zabiegu.

Jak działa laser frakcyjny CO2?

Zabieg laserem frakcyjnym polega na tworzeniu w powierzchni skóry tysięcy mikrokanalików. W efekcie powstaje sieć nienaruszonej skóry i mikroskopijnych dziurek. Podczas takiego zabiegu rozpada się maksymalnie 30% naskórka, co minimalizuje ryzyko wystąpienia jakichkolwiek efektów ubocznych oraz znacznie przyśpiesza proces regeneracji komórkowej. W efekcie już po około 7 – 14 dniach skóra całkowicie się odbudowuje.
W ciągu pierwszych kilku dni po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, mogą także pojawić się niewielkie strupki, które znikają po 3 – 7 dniach. Zabieg laserem frakcyjnym CO2 powoduje nie tylko odbudowę skóry, ale także stymuluje naturalne procesy syntezy kolagenu, dzięki czemu cera z dnia na dzień będzie wyglądała lepiej, a efekty zabiegu staną się najlepiej widoczne po 3 – 6 miesiącach od jego wykonania.
Zabieg laserem frakcyjnym może być dokonywany na dowolnej partii ciała: twarzy, szyi, dekolcie, ramionach oraz każdym innym obszarze, na którym występują blizny, zmarszczki czy rozstępy. Wiązka lasera w kontrolowany sposób naświetla tylko pewien fragment skóry, dlatego możliwe jest wykonywanie zabiegów jedynie na wybranych obszarach ciała.
Zabieg laserem frakcyjnym CO2 opiera się na teorii frakcyjnej fototermolizy opracowanej przez doktora Harvardu, eksperta w dziedzinie medycyny – Rox Andersona, który swoje badania nad fototermolizą opublikował w 2004 r. Założenia Andersona stanowią rozwinięcie teorii selektywnej fototermolizy. Zastosowanie jego teorii i wykorzystanie jej w zabiegach z laserem frakcyjnym CO2 umożliwiło osiągnięcie szybkich i widocznych efektów właściwych dla leczenia chirurgicznego, ale osiąganych bez skutków ubocznych i konieczności długiej rekonwalescencji.

Kiedy nie należy stosować zabiegów laserem frakcyjnym?

Zabiegi laserem frakcyjnym polecane są w usuwaniu blizn oraz regeneracji skóry. Istnieją jednak przeciwwskazania do ich stosowania, są to: ciąża, karmienie, nowotwory, epilepsja, cukrzyca, wcześniejsze zabiegi złuszczające, opalenizna, skłonność do keloidów, opryszczka, przyjmowanie leków immunosupresyjnych i światłouczulających, otwarte rany na skórze, stosowanie retinoidów.

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona, mocno rozgrzana, może także wystąpić obrzęk. Mogą wówczas wystąpić dolegliwości charakterystyczne dla długotrwałej ekspozycji skóry na promieniowanie UV, jednak ustępują one już po kilku godzinach. U niektórych osób występuje wysypka przypominająca uczulenie, która także szybko mija. Po 1 – 2 dniach obrzęk, rumień czy pieczenie mijają, pojawiają się wówczas mikroskopijne strupki, które znikną po 3 – 7 dniach. W tym czasie należy smarować skórę łagodzącymi maściami takimi jak – Alantan, Zinalfat, Cicaplast, itp. Nie należy wówczas pływać, dotykać skóry brudnymi rękami czy zdrapywać złuszczających się strupków. W tym czasie zalecane jest także stosowanie kremów na dzień z filtrem SPF50+. Po 4 – 7 dniach strupki ulegną złuszczeniu, odsłoni się nowa, odmłodzona skóra, w której proces regeneracji będzie zachodził przez kolejnych kilka tygodni.

Po zabiegach laserem frakcyjnym zalecana jest także maska z osocza bogatopłytkowego, która przyśpiesza gojenie ran. Jest ona stosowana najczęściej na obszarze całej twarzy, szyi i dekoltu.

Zapraszamy na konsultacje osoby, którym zależy na spektakularnych rezultatach, bez konieczności stosowania leczenia chirurgicznego i długiej rekonwalescencji.

 

Terapia łączona:

Osocze bogatopłytkowe: Maska z osocza bogatopłytkowego zalecana jest po zabiegach laserem frakcyjnym CO2 w celu przyspieszenia procesu gojenia. Zalecana na całą twarz, szyję i dekolt.

Laser frakcyjny CO2

(1 zabieg/2 zabiegi/3 zabiegi)

Twarz: 700 zł/ 1300 zł/ 1850 zł

Twarz i szyja: 1100 zł/ 2050 zł/ 2900 zł

Twarz, szyja i dekolt: 1500 zł/ 2800 zł/ 4000 zł

Szyja: 500 zł/ 925 zł/ 1350 zł

Dekolt: 800 zł/ 1500 zł/ 2100 zł

Czoło: 400 zł/ 750 zł/ 1050 zł

Nos: 200 zł/ 360 zł/ 500 zł

Policzki: 550 zł/ 1025 zł/ 1450 zł

Okolice ust: 200 zł/ 360 zł/ 500 zł

Broda: 200 zł/ 360 zł / 500 zł

Grzbiety rąk: 400 zł/ 750 zł/ 1050 zł

Blizny i rozstępy: cena dobierana indywidualnie (uzależniona od wielkości obszaru zabiegowego)