Lipoliza iniekcyjna to sprawdzony i bezpieczny sposób na wygraną walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej i cellulitem. Jest zalecana w redukcji komórek tłuszczowych na biodrach, brzuchu, udach, podbródku (tzw. podwójny podbródek) oraz w przypadku mężczyzn w ginekomastii (usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicach gruczołów piersiowych).

Jak przebiega lipoliza iniekcyjna?

W trakcie zabiegu wstrzykiwane są w skórę substancje wywołujące rozkład komórek tłuszczowych. W miejscu wprowadzenia preparatu powstaje stan zapalny i obrzęk w wyniku którego adiopcyty pękają, a uwolnione tłuszcze wraz z krwią trafiają do wątroby i są usuwane z organizmu. Sam zabieg trwa około 30 minut, jednak jego efekty widoczne są po kilku tygodniach. W tym okresie przez cały czas niszczone są i wydalane z organizmu komórki tkanki tłuszczowej. Dla zapewnienia najlepszych efektów zalecana jest kuracja obejmująca 2 – 4 zabiegi w odstępach 4 – 8 tygodni. Lipoliza iniekcyjna przeprowadzana jest w kilku etapach, ponieważ jednorazowo nie można zaaplikować zbyt dużej dawki preparatu. Zabieg określany jest jako średnio bolesny. Bezpośrednio po nim mogą pojawić się miejscowe zaczerwienienia, obrzęk, niewielki ból czy uczucie dyskomfortu, które po kilki dniach ustępują.

Jakich efektów można oczekiwać po zabiegu lipolizy iniekcyjnej?

Poddanie się zabiegowy pozwala na redukcję tkanki tłuszczowej oraz cellulitu w miejscach objętych lipolizą. Skóra pozostaje sprężysta i gładka. Efekty kuracji najlepiej widoczne są po około 3 tygodniach od jej zakończenia.

Lipoliza iniekcyjna nie jest przeznaczona dla:

kobiet w ciąży i karmiących piersią
osób z chorobami autoimmunologicznymi
osób ze schorzeniami wątroby i nerek
osób, u których wystąpiły ostre i przewlekłe infekcje
osób uczulonych na kwas benzoesowy, soję, witaminę B i E
alergików
osób mających problemy z krzepliwością
osób przyjmujących leki rozrzedzające krew
osób z chorobami nowotworowymi.

Wskazania:

  • podwójny podbródek
  • zwiększona objętość tkanki tłuszczowej na brzuchu, biodrach, udach
  • ginekomastia

Cena:

150 zł (ampułka 5 ml preparatu Dermaheal LL)