Peeling chemiczny to doskonała metoda na promienną, elastyczną i satynowo gładką skórę o jednolitym kolorycie, bez potrądzikowych blizn czy drobnych zmarszczek. Podczas zabiegu wykorzystywane są hydroksykwasy zaliczane do eksfoliantów chemicznych, które powodują złuszczanie skóry. Zastosowanie hydroksykwasów wpływa na regenerację komórek skóry, przyśpiesza i usprawnia produkcję kolagenu i elastyny, działa antybakteryjnie oraz pozwala na lepsze wchłanianie preparatów kosmetycznych lub leczniczych.

 

Przeciwwskazania:

 • alergie skórne,
 • aktywna opryszczka,
 • skłonność do powstawania bliznowców,
 • stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy (do 2 miesięcy),
 • stan po krioterapii (do 6 miesięcy),
 • skóra podrażniona, uszkodzona (nadżerki, przeczosy, otarcia),
 • doustna terapia pochodnymi witaminy A (6 miesięcy po zakończeniu leczenia),
 • doustna, długotrwała terapia sterydami,
 • ciąża, karmienie piersią,
 • skóra opalona
 • liczne znamiona

 

 

Cena peelingów chemicznych:

Od 150 zł

 

DUOBRAZJA

Zabieg z wykorzystaniem kwasów można łączyć z mikrodermabrazją.

Dopłata do zabiegu:

 50 zł

 

 

MANDELAC PEEL

 

Skład:

– 40% kwas migdałowy (pH 1,5).

 

Przeznaczenie:

– cera tłusta, mieszana, trądzikowa, łojotokowa,

– zapalenie mieszków włosowych, trądzik różowaty,

– przeciwtrądzikowo dla wrażliwej skóry,

– odświeżenie, normalizacja wydzielania sebum,

– fotostarzenie, przebarwienia,

– dla skór nietolerujących innych alfa-hydroksykwasów (AHA).

Kwas migdałowy, znany także jako 2-fenylo-2hydroksyoctowy, jest kwasem AHA pochodzącym z hydrolizy wyciągu z gorzkich migdałów. Jest on powszechnie stosowany do niwelowania skutków  fotostarzenia, nieregularnej pigmentacji, trądziku zapalnego nietorbielowatego. Odpowiedni dla skóry wrażliwej, gdyż posiada cząsteczki o dużym rozmiarze, co zapewnia wolniejszą penetrację przez warstwę rogową i nie powoduje szczypania ani podrażnień.

Częstotliwość:

Zabieg można powtarzać co 14-28 dni, niezależnie od pory roku.

 

 

FERULAC CLASSIC + WITAMINA C

 

Skład:

– 12% kwas ferulowy (pH 4,5),

– 5% floretyna.

 

Przeznaczenie:

– fotostarzenie,

– melasma i przebarwienia posłoneczne,

– odświeżenie, rozświetlenie, ujędrnienie,

– wspomaga działanie produktów fotoprotekcyjnych,

– zabieg bankietowy.

Pierwszy opatentowany system peelingów nanosomowych, w którym podstawową substancją czynną jest kwas ferulowy. Charakteryzuje się właściwościami antyoksydacyjnymi – chroni skórę przed agresją wolnych rodników, hamując i neutralizując ich działanie, jak również wzmacnia działanie witaminy C i E. Kwas ferulowy chroni skórę przed promieniowaniem UVA i UVB, minimalizując uszkodzenia, które powoduje słońce i osłania DNA komórkowe. Kontroluje aktywność tyrozynazy, rozjaśnia przebarwienia i zapobiega ich powstawaniu. Działa stymulująco na apoptozę komórek rakowych.

Floretyna zwiększa przenikanie substancji aktywnych. Hamuje aktywność elastazy, enzymu odpowiedzialnego za niszczenie włókien elastyny. Ponadto, posiada właściwości antyoksydacyjne.

Połączenie tego kwasu z witaminą C wzmacnia efekty zabiegu. Witamina C chroni skórę przed promieniowaniem i uszkodzeniami oksydacyjnymi. Stymuluje syntezę kolagenu i elastyny. Nawilża skórę. Hamuje melanogenezę i ułatwia epitelizację.

Dodatkowo serum z witaminą C zawiera kwas hialuronowy, który poprawia nawilżenie skóry. Ekstrakt z morwy białej hamujący melanogenezę, 3-tripeptyd palmitylu stymulujący syntezę kolagenu, elastyny i GAG, regenerując macierz skóry – co wpływa na poprawę jędrności oraz Pantenol posiadający właściwości zmiękczające, łagodzące i wygładzające podrażnioną skórę.

Częstotliwość:

– Zabieg można powtarzać co 7-14 dni, niezależnie od pory roku.

– Jednorazowo jako zabieg bankietowy.

 

FERULAC BOOSTER SYSTEM PLUS + 1% retinol

 

Skład:

Ferulac Peel Classic (pH 4.0-5.0):

– kwas ferulowy 12%

– floretyna 5%

Ferulac Peel Plus (pH 1.5-2.5):

– kwas ferulowy 8%

– floretyna 5%

– kwas cytrynowy 5%

– kwas jabłkowy 5%

– kwas mlekowy 5%

– retinol 0,20%

Retises Nanopeel 1%

– nanosomowy retinol 1%

 

Przeznaczenie:

Fotostarzenie. Melasma i przebarwienia posłoneczne.

Kwas ferulowy charakteryzuje się właściwościami antyoksydacyjnymi – chroni skórę przed agresją wolnych rodników, hamując i neutralizując ich działanie, jak również wzmacnia działanie witaminy C i E.

Chroni skórę przed promieniowaniem UVA i UVB, minimalizując uszkodzenia, które powoduje słońce i osłaniając DNA komórkowe. Kontroluje aktywność tyrozynazy, rozjaśniając przebarwienia i zapobiegając ich powstawaniu. Działa stymulująco na apoptozę komórek rakowych.

Floretyna zwiększa przenikanie substancji aktywnych, przylegając do powierzchni lipidów i zmieniając potencjał dwubiegunowy dwuwarstw lipidowych. Hamuje aktywność elastazy, enzymu odpowiedzialnego za niszczenie włókien elastyny. Ponadto, posiada właściwości antyoksydacyjne.

Retinol stymuluje proliferację keratynocytów. Chroni, naprawia i pobudza produkcję włókien kolagenowych. Moduluje aktywność zmienionych melanocytów.

 

Częstotliwość:

– Zabieg można powtarzać co 14-28 dni.

 

 

DNA RECOVERY PEEL

Skład:

– kwas ferulowy (pH 4,5),

– retinol,

– czynniki wzrostu,

– enzymy naprawcze DNA,

– cynk i aminokwasy.

Przeznaczenie:

– fotostarzenie, redukcja uszkodzeń wywołanych przez promieniowanie słoneczne,

– melasma, przebarwienia posłoneczne,

 

System nanosomowych peelingów, który zapobiega powstawaniu uszkodzeń skóry wywołanych przez słońce. Efektem działania składników jest: ochrona i zmniejszenie uszkodzeń DNA komórek skóry, a tym samym spowolnienie procesu fotostarzenia. Peeling poprawia koloryt i wpływa na zmianę struktury skóry, powodując jej ujędrnienie i ujednolicenie.

Naprawa uszkodzeń i poprawa wyglądu skóry jest efektem synergistycznego działania składników peelingu takich jak:

– kwas ferulowy – chroni skórę przed skutkami oddziaływania promieniowania UVA i UVB. Zapoczątkowuje i wspomaga działanie innych fotoprotektorów. Pomaga minimalizować uszkodzenia w komórkach skóry spowodowane działaniem promieniowania UVA i UVB, chroniąc komórkowe DNA. Neutralizuje wolne rodniki i wzmacnia działanie antyoksydantów – witamina E i C. Redukuje zapalenie i rumień wywołany przez proces oksydacyjny zachodzący w skórze przy współudziale wolnych rodników. Hamuje działanie tyrozynazy.

– retinol – stymuluje proliferację keratynocytów. Chroni, naprawia i pobudza produkcję włókien kolagenowych. Moduluje aktywność zmienionych melanocytów.

– czynniki wzrostu ( EGF, TGF- beta2) – stymulują aktywność fibroblastów i keratynocytów. Pobudzają, zwiększają i przyspieszają naprawę naskórka oraz syntezę kolagenu.

– enzymy naprawcze DNA ( fototoliaza, endonukleaza, egzoonukleaza) – naprawa uszkodzeń, powstałych w wyniku działania wolnych rodników zmian w budowie zasad azotowych na nici DNA.

– cynk i aminokwasy- stabilizują nici DNA.

Częstotliwość:

Zabieg można powtarzać co 14-28 dni, niezależnie od pory roku.

SALIPEEL LIC

 

Skład:

– 15%  kwas salicylowy (pH 1,5),

– 10%  kwas cytrynowy,

– 5%  cytrynian etylu,

– 1%  kwas linolowy.

 

Przeznaczenie:

– trądzik zapalny, trądzik z cystami,

– regulacja wydzielania sebum,

– redukcja blizn.

System peelingów nanosomowych na bazie kwasu salicylowego, kwasu linolowego i cytrynianu etylu. Wskazany przy poważnych zmianach trądzikowych i trądziku zapalnym.

Kwas salicylowy posiada właściwości komedolityczne, keratolityczne, seboregulacyjne, przeciwzapalne (hamuje syntezę prostaglandyn), antyseptyczne, przeciwdrobnoustrojowe (redukuje populację Propinobacterium acnes oraz ściągające.

Kwas linolowy i cytrynian etylu redukują produkcję DHT wytwarzając kwaśne środowisko, które spowalnia rozwój bakterii.

Częstotliwość:

Zabieg można powtarzać co 14-28 dni.

SALIPEEL S

Skład:

– 25 % Kwas salicylowy

Przeznaczenie:

-trądzik aktywny

-łojotokowe zapalenie skóry

-trądzik różowaty

-kuperoza

Kwas salicylowy znany jest głównie z właściwości keratolitycznych i komedolitycznych. Nakładanie wysokich stężeń wywołuje oddzielenie się naskórka na grudkach, krostkach i zaskórnikach w ciągu kilku minut po aplikacji. Często ulega otwarciu osłonka krosty, co pozwala na działanie kwasu od nabłonka mieszka włosowego aż do gruczołu łojowego.

Ponadto posiada właściwości przeciwzapalne (hamuje syntezę prostaglandyn), przeciwświądowe, antyseptyczne, antybakteryjne (redukuje populację P. acnes), ściągające, przeciowstarzeniowe (przyspiesza usuwanie korneocytów), fotoochronne (zawiera pochodne pochłaniające promieniowanie UVB).

Częstotliwość:

Zabieg można powtarzać co 14-28 dni.

 

RETISES CT YELLOW PEEL

Skład:

Ampułki:

– 10% Glukozyd askorbylu.

– 5% Niacynamid.

Saszetki:

– 4% Retinol.

– 1% Propionian retinylu.

Przeznaczenie:

Redukcja zmarszczek i starzenia skóry.

Retises stał się standardową linią produktów na bazie retinolu, które wzmacniają i przyspieszają efekty zabiegów przeciwstarzeniowych, przeciwtrądzikowych i zwalczających hiperpigmentacje.

Retinol jest retinoidem, z którego powstaje kwas retinowy. Przyspiesza mitozę, zwiększa aktywność enzymatyczną i normalizuje keratynizację. Odżywia skórę, spłyca zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych oraz poprawia elastyczność skóry. Ponadto, retinol rozjaśnia przebarwienia wywołane nadmierną ekspozycją na promieniowanie  UV, regulując namnażanie i mobilność melanocytów. Peeling można łączyć z innymi zabiegami przeciwstarzeniowymi, regenerującymi lub depigmentującymi (peelingi chemiczne, laser, IPL).

Częstotliwość:

Zabieg można powtarzać co 14-28 dni.