Piękna, gładka skóra bez zmarszczek, idealny kontur twarzy czy duże pełne usta – wszystko to można osiągnąć dzięki zabiegom wypełniania kwasem hialuronowym. To sposób na zyskanie napiętej, elastycznej skóry bez użycia skalpela. Stosowany podczas zabiegu wypełniacz oparty jest na syntetycznym odpowiedniku naturalnie występującego w organizmie kwasu hialuronowego. Z czasem cząsteczki kwasu ulegają degradacji, przestaje on spełniać swoją funkcję wiązania wody, co powoduje proces starzenia się skóry. Wstrzyknięcie syntetycznego kwasu hialuronowego pozwala na zatrzymanie, a nawet odwrócenie starzenia się skóry. Woda znów jest wiązana w odpowiedni sposób, co powoduje odpowiednie nawilżenie, ujędrnienie i uelastycznienie skóry.

Wypełnienie kwasem hialuronowym to doskonały sposób poradzenia sobie:

ze zmarszczkami, zwłaszcza nad górną wargą czy z bruzdami w okolicach nosa i warg,
z opadającymi kącikami ust,
z małymi i wąskimi ustami lub niesymetrycznymi wargami,
z niedoskonałym owalem twarzy (wolumetria).

Jak przebiega zabieg?

Kwas hialuronowy obecny w wypełniaczu ma postać krystalicznego żelu, który jest wstrzykiwany przy użyciu cienkiej igły. Kryształy kwasu mogą mieć różne rozmiary, zależą one od struktury skóry w miejscu, w którym mają one zostać wprowadzone. Po wprowadzeniu do tkanki kwas zaczyna wiązać wodę, co powoduje zwiększenie objętości okolic objętych zabiegiem. Efekty widoczne są natychmiast.

Efekty wypełnienia

Efekty zastosowania zabiegu utrzymują się w zależności od rodzaju zabiegu od 6 do 18 miesięcy. Ponad rok możemy się cieszyć wygładzonymi zmarszczkami czy korektą owalu twarzy, natomiast efekt powiększenia ust utrzymuje się do 6 miesięcy.

Przeciwwskazania

Z zabiegu nie powinny korzystać osoby cierpiące na choroby autoimmunologiczne, z opryszczką, ze stanami zapalnymi skóry, uczulone na składniki preparatu, kobiety w ciąży i karmiące piersią. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest także obecność ciał obcych np. płynnego silikonu.

 

Cena:

Usta: 700 – 1200 zł

Usta kontur: 400 zł

Bruzdy nosowe-wargowe: od 800 zł

Wolumetria (policzki): od 900 zł